Приведен жител на Велешта баран за издржување казна затвор од 13 години | Правдико

Правдико

   

Приведен жител на Велешта баран за издржување казна затвор од 13 години

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата приведе жител на струшкото село Велешта кого го барале по распишана потерница од Основниот суд во Струга за издржување казна затвор од 13 години.

И. Н. (54) бил спроведен во Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ во Скопје за издржување на затворската казна.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико