Приведен Зоран Верушевски, поранешен директор на ДБК | Правдико

Правдико

   

Приведен Зоран Верушевски, поранешен директор на ДБК

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

timthumb (1)Поранешниот директор на Дирекцијата за безбедност и контраразузнување (ДБК), Зоран Верушевски, синоќа  е приведен  и изнесен пред истражен судија и јавен обвинител во Скопје.Засега нема повеќе детали за апсењето, а МВР повеќе информации треба  да   соопшти  во текот на денот.

Според неофицијалните информации  за  кои јавија дел од медиумите  тој е приведен за нелегално поседување оружје.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико