Приведена 24-годишна девојка, поминала на црвено па се расправала со полицајка | Правдико

Правдико

   

Приведена 24-годишна девојка, поминала на црвено па се расправала со полицајка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесет и четиригодишна девојка е приведена откако поминала на црвено, па потоа навредувала полицајка. Според полицијата, вчера околу 14:40 часот во Скопје полициски службеници ја привеле А.К.(24) од Скопје.

Неколку минути претходно таа извршила кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“. На паркинг-простор на улица Крушевска република полициска службеничка се обидела да изврши проверка на идентитет на А.К., која претходно поминала на пешачки премин на црвено светло.

Девојката не застанала, ја навредувала полициската службеничка, ја оттурнала од себе и побегнала. Неколку минути подоцна таа била пронајдена и приведена. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико