Приведена Кубанка којa илегално живеела во Прилеп | Правдико

Правдико

   

Приведена Кубанка којa илегално живеела во Прилеп

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во ноќните часови на вчерашниот ден каj раскрсницата во битолското село Велушина, полициски службеници пронашле 50-годишна Кубанка. Таа во земјава живеела без документи за идентификација.

По извршените проверки, било констатирано дека Кубанката престојувала кај нејзиното момче во Прилеп, но илегално влегла во Република Македонија. Таа била приведена во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико