Приведена штипјанка за издржување на затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведена штипјанка за издржување на затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 23.02.2022 во 21.00 часот, врз основа на судска наредба, од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип била приведена В.К.(49) од Штип.

Таа била барана за издржување на затворска казна од една година за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“, казниво по член 353 од Кривичниот законик. В.К. била спроведена во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико