Приведени 17 лица за непочитување на полицискиот час | Правдико

Правдико

   

Приведени 17 лица за непочитување на полицискиот час

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во изминатото деноноќие на ниво на целата држава регистрирани се 20 лица кои не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 17 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти МВР.

„Мерката за носење лична заштита на лице не ја почитувале 284 лица. Во последните 24 часа, на 76 лица им се издадени решенија за изолација, а 75 лица потпишале изјави за самоизолација. При контроли кај лица во изолација и самоизолација, евидентирани се пет лица кои не ја почитувале мерката“, инфомираше Министерството.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико