Приведени австралиски државјани кои влегле во касарна во Петровец, тврдат дека залутале | Правдико

Правдико

   

Приведени австралиски државјани кои влегле во касарна во Петровец, тврдат дека залутале

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец, Н.Ц.(35) и Б.А.А.(27), австралиски државјани, влегле во кругот на касарната.

Тие изјавиле дека залутале следејќи ги насоките од ГПС-уредот, а имале намера да одат кон Меѓународниот аеродром „Скопје“.

МВР соопшти дека лицата биле приведени во полициското одделение Петровец за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико