Приведени четворица дилери, пронајдена дрога во Гевгелија | Правдико

Правдико

   

Приведени четворица дилери, пронајдена дрога во Гевгелија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициски службеници вчера во Гевгелија приведоа четири лица и пронајдоа околу четири килограми марихуана, 20 стебла канабис, метамфетамин, како и лабораторија за производство на масло од канабис.

„Околу 16 часот на место викано Железнички мост е пронајдена марихуана кај М.Л. (41) и Е.П. (32), кои биле со возило ‘пежо’. Потоа е извршен претрес на имот на периферијата на Гевгелија, кај Е.С. (44) и Љ.П. (46), од кои М.Л. и Е. П. ја купиле марихуаната. При претресот се пронајдени 20 стебла канабис, поголем број на цветни завршетоци од марихуана, остатоци од стебла канабис“, информира МВР.

Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико