Приведени државјанки на Албанија и Косово во угостителски објект во гостиварско | Правдико

Правдико

   

Приведени државјанки на Албанија и Косово во угостителски објект во гостиварско

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

При контрола во угостителски објект во гостиварското село Неготино биле затекнати четири албански и една косовска државјанка, кои се приведени во Полициската станица – Гостивар.

Од МВР не ја наведуваат дали станува збор за нелегален престој или за некаков друг прекршок.

Објектот е сопственост на 35-годишен жител на село Добридол.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико