Приведени двајца кубанци поради незаконито преминување на државната граница | Правдико

Правдико

   

Приведени двајца кубанци поради незаконито преминување на државната граница

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 19.12.2019 во 12.30 часот кај река Негочанка, во реонот на с.Меџитлија, битолско, биле лишени од слобода Е.Г.Ј.(29) и М.З.О.(36), двајцата од Куба, поради незаконско преминување на државната граница.

Лицата се предадени на полициски службеници од Полициска станица Меџитлија за понатамошна постапка.

Препорачуваме

Партнери на Правдико