Приведени двајца прилепчани, по едниот имало потерница од „Идризово“ за издржување казна затвор | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Приведени двајца прилепчани, по едниот имало потерница од „Идризово“ за издржување казна затвор

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца прилепчани се приведени на магистралниот пат Кичево-Охрид кај паркингот во с. Другово кога полицијата го сопрела нивното возило. По едниот, кој го управувал автомобилот, била распишана потерница од страна на Казнено-поправната установа „Идризово“ за издржување казна затвор во траење од една година и два месеца.

При преглед во возилото од страна на полициски службеници пронајдени биле и одземени предмети за кои постои основи на сомнение дека потекнуваат од кривично дело. Лицата биле лишени од слобода и биле задржани во Полициската станица Кичево за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико