Приведени двајца разбојници во Скопје | Правдико

Правдико

   

Приведени двајца разбојници во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 18.05.2022 во 21.30 часот на бул.„Јане Сандански“, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Г.(47) и Г.С.(39), двајцата од Скопје, поради сомнение дека извршиле „разбојничка кражба“.

При преглед кај Г.С. биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривично дело, додека кај А.Г. била пронајдена и одземена прашкаста материја. Исто така, било пронајдено и возилото со кое била извршено делото. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Партнери на Правдико