Приведени двајца светиниколци, краделе пари во цркви | Правдико

Правдико

   

Приведени двајца светиниколци, краделе пари во цркви

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца светиниколци се приведени поради извршена тешка кражба во црквите „Свети Николај“ и „Свети Прохор Пчињски“ во Свети Николе.

Тие извршиле тешка кражба во двете цркви, од каде што ги одзеле парите што биле оставени на иконите. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико