Приведени лица барани со потерница | Правдико

Правдико

   

Приведени лица барани со потерница

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 26.10.2020 околу 17.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Тетово го привеле Р.Б.(27), од долнореканско Врбјане, кој се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната. Полициски службеници на СВР Тетово на 26.10.2020 околу 11.40 часот го привеле 48-годишниот тетовец Х.Ф., осуден на затворска казна за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. Х.Ф. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико