Приведени, па пуштени Богоевски и Спировска, демостранти на „Шарената револуција“ | Правдико

Правдико

   

Приведени, па пуштени Богоевски и Спировска, демостранти на „Шарената револуција“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вечерва полицијата по протестот во Скопје ги приведе демонстрантите на „Шарената револуција“, Симона Спировска и Павле Богоевски.

mkd-270673

По краткиот разговор и двајцата се пуштени и заработија прекршочни пријави.

Спировска, бидејќи не носела лична карта, а Богоевски добил пријава за јавна чистота.

Фото: МКД

Препорачуваме

Партнери на Правдико