Приведени седуммина албански државјани поради непријавен престој во Гостиварско | Правдико

Правдико

   

Приведени седуммина албански државјани поради непријавен престој во Гостиварско

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поради непријавен туристички престој во гостиварското село Дебреше, полицијата привела петмина државјани на Албанија, а уште двајца поради илегален влез во земјата.

Како што се наведува, сите биле приведени во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико