Приведени седуммина Кубанци кај Меџитлија | Правдико

Правдико

   

Приведени седуммина Кубанци кај Меџитлија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициски службеници од Полициска станица Меџитлија вчера кај с. Кременица ги привеле Л.П.А(25), К.Д.Ј.Е(37), Л.Н.Џ.(34), А.К.Ј.(32), Т.Р.Ј.(32), Л.П.Џ.К(32) и С.П.А.(30), сите од Куба, при обид незаконски да ја преминат државната граница помеѓу Северна Македонија и Грција.

Истите биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико