Приведени танчарки во кафеана во Гостивар | Правдико

Правдико

   

Приведени танчарки во кафеана во Гостивар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 24 февруари во периодот од 1.35 до 2 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово – Полициска станица Гостивар, спровеле акциска контрола во угостителски објект на улицата ЈНА во Гостивар, сопственост на Е.А. (53) од гостиварското село Лакавица.

При контролата во објектот биле затекнати четири женски лица, од кои три српски и една македонска државјанка. Странските државјанки биле приведени и предадени во отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико