Приведено 15-годишно момче кај кого е пронајдена марихуана | Правдико

Правдико

   

Приведено 15-годишно момче кај кого е пронајдена марихуана

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата привела 15-годишно момче од Гостивар кај кого е пронајдена марихуана. Како што соопшти МВР, околу 1.30 часот при претрес на куќа на улицата Боге Велјановски во Гостивар, во која престојувал 15-годишен гостиварец, пронајдена е марихуана.

Малолетникот е лишен е од слобода за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико