Приведено едно лице во Гостивар по распишана потерница | Правдико

Правдико

   

Приведено едно лице во Гостивар по распишана потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера (11.07.2021) околу 15.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 50-годишниот Х.К. од Скопје, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „кражба“, по кого била распишана и потерница.

По приведувањето, Х.К. спроведен е во Казнено-поправната установа Затвор „Скопје“ во Скопје за издржување на казната

Препорачуваме

Партнери на Правдико