Приведено лице барано по меѓународна потерница | Правдико

Правдико

   

Приведено лице барано по меѓународна потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

mvrМинистерството за внатрешни работи, беше информирано од страна на Интерпол Белград дека на 05.11.2015 година, на административниот премин Брњак, приведен е Б.Б.(41) кој се барал по меѓународна потерница  издадена од Основното Јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела по член 394, 394а и 394б од Кривичен Законик на Р.Македонија.

Препорачуваме

Партнери на Правдико