Приведено лице барано по потерница | Правдико

Правдико

   

Приведено лице барано по потерница

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (22.07.2021), полициски службеници од ЕВР Кисела Вода, врз основа на распишана потерница, го лишиле од слобода Б.Р.(51) од Скопје, за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „кражба“, по член 235 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико