Приведено лице барано по потерница | Правдико

Правдико

   

Приведено лице барано по потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 19.07.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници од ОВР Кочани, врз основа на распишана потерница, го привеле А.Т.(37) од Кочани, осуден на затворска казна за сторени кривични дела „кражба“ и „одземање на моторно возило“.

По приведувањето, А.Т. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор – Струмица за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико