Приведено лице барано по централна потерница | Правдико

Правдико

   

Приведено лице барано по централна потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 11.08.2021 во 11.25 часот во с.Орешани, скопско, оперативен тим за потраги од СВР Скопје , врз основа на распишана централна потерница и судска наредба, го лиши од слобода И.А.(50) од с.Миладиновци, општина Илинден, за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик. Лицето било предадено во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка.

Препорачуваме

Партнери на Правдико