Приведено лице од Крива Паланка за издржување затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведено лице од Крива Паланка за издржување затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 02.05.2022 во 09.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.П.(55) од Крива Паланка. За него била распишана потерница од Основен суд Крива Паланка со која се барал за издржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико