Приведено лице од Прилеп барано со потерница | Правдико

Правдико

   

Приведено лице од Прилеп барано со потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 03.02.2021 година во 05.45 часот на улица „Беровска“ во Прилеп полициски службеници од ОВР Прилеп ја приведоа Ј.Ш.(30) од Прилеп, за која била распишана потерница од Казнено поправната установа “Затвор Идризово” во Скопје.

Лицето било во бегство и истата се барало за доиздржување на казна затвор во времетраење од две години и четири месеци. Ј.Ш. ќе биде предадена во „Затвор Идризово“.

Препорачуваме

Партнери на Правдико