Приведено лице од Штип за доиздржување казна затвор | Правдико

Правдико

   

Приведено лице од Штип за доиздржување казна затвор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 18.01.2021 во 05.00 часот полициски службеници од Полициската станица Штип, по судска наредба, го привеле И.Д.(22) од Штип. И.Д. бил спроведен во Казнено-поправната установа Струмица за доиздржување на затворската казна.

Партнери на Правдико