Приведено лице од Скопје за издржување на затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведено лице од Скопје за издржување на затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (03.11.2021) во 10.05 часот полициски службеници од Оперативен тим – потраги на подрачјето на Аеродром го лишија од слобода М.П.(31) од Скопје. За него биле распишана потерница од Основен кривичен суд за издржување на казна затвор од 1 година и 6 месеци во врска со сторено кривично дело по чл.215 од Кривичниот законик. М.П ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на затворската казна .

Партнери на Правдико