Приведено лице од скопско, фатено по кражба на мотоцикл | Правдико

Правдико

   

Приведено лице од скопско, фатено по кражба на мотоцикл

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 03.07.2021 во 20.50 часот од полициски службеници од Полициската станица Гази Баба лишен е од слобода И.А.(37) од с.Страчинци, скопско, непосредно по извршување на кривично дело на ул.„Маџари“. И.А. пред спортска обложувалница одзел мотоцикл „пежо“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ж.М.(35) од Скопје.

Украдениот мотоцикл бил вратен на оштетениот. Изготвена е кривична пријава и од Судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

Препорачуваме

Партнери на Правдико