Приведено лице од струшко за доиздржување на затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведено лице од струшко за доиздржување на затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 22.03.2021 во 13.35 часот, на улицата „ЈНА“ во Струга, по претходна наредба од Основниот суд во Струга, од слобода е лишен И.М.(39), од струшкото село Радолишта. Тој претходно избегал од Казнено-поправната установа „Затвор“ Струга, каде повторно е вратен на издржување на затворска казна.

Препорачуваме

Партнери на Правдико