Приведено лице од тетовско за издржување на казна затвор од 18 месеци | Правдико

Правдико

   

Приведено лице од тетовско за издржување на казна затвор од 18 месеци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 08.08.2022 во 02.15 часот во тетовско Боговиње, полициските службеници од Полициското одделение Камењане го привеле И.Н.(28) од с.Боговиње. Тој се барал за издржување на казна затвор во времетраење од една година и шест месеци.
Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа „Идризово“ за издржување на затворската казна.

Препорачуваме

Партнери на Правдико