Приведено лице од тетовско за издржување на затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведено лице од тетовско за издржување на затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 09.08.2021 во 08.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба од Основен суд Тетово, е приведен С.Р.(47) од тетовско Камењане, кој се барал заради издржување на казна затвор. Тој е предаден во Казнено-поправната установа Затвор Тетово, за издржување на затворската казна.

Препорачуваме

Партнери на Правдико