Приведено лице по распишана потерница за доиздржување казна затвор | Правдико

Правдико

   

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување казна затвор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 08.04.2021 во 21.30 часот, од страна на полициски службеници од СВР Kуманово лишен е од слобода Ф.Р.(22) од Куманово, кој се барал со потерница за доиздржување на затворска казна во времетраење од  1 година и 3 месеца, за сторено кривично дело по чл.236 од Кривичниот законик.

Ф.Р. е спроведен  во Казнено-поправната установа Затвор Куманово  за доиздржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико