Приведено лице во Драчево за издржување на затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведено лице во Драчево за издржување на затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 22.11.2021 во 17.00 часoт полициски службеници од Оперативен тим потраги Кисела Вода, во угостителски објект во нас.Драчево, го лишија од слобода С.М.(31) од Скопје. За него била распишана потерница за издржување на казна затвор. Тој ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико