Приведено лице во Скопје за издржување казна затвор од една година | Правдико

Правдико

   

Приведено лице во Скопје за издржување казна затвор од една година

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (07.07.2022) во 11.05 часот на улица „Злетовска“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Д.(58) од с.Морани, скопско. Тој бил баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година, за сторено кривично дело по член 261 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Препорачуваме

Партнери на Правдико