Приведено лице за доиздржување на затворска казна | Правдико

Правдико

   

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 18.11.2020 во 21.00 часот од страна на полицициски службеници од СВР Штип е лишен од слобода Г.Т.(35) од с.Долни Балван, по распишана потерница за дозидржување на казна затвор за повеќе кривични дела од областа на имотните деликти – тешки кражби и кражби.

Г.Т.  е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор – Струмица за доиздржување на затворската казна во времетраење од речиси 10 месеци.

Препорачуваме

Партнери на Правдико