Правдико

   

Продолжен притворот на тројцата Срби обвинети за убиството на Оливер Ивановиќ

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Основниот суд во Приштина го продолжи притворот на тројцата Срби осомничени за вмешаност во убиството на Оливер Ивановиќ, лидерот на Граѓанската иницијатива СДП во Косовска Митровица.

Според косовските медиуми притворот им е продолжен за еден месец.

Недељко Спасојевиќ, Драгиша Марковиќ и Марко Росиќ беа уапсени на крајот од месец ноември во полициската операција во северниот дел на Косовска Митровица.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико