Продолжен притворот за Владимир Талески | Правдико

Правдико

   

Продолжен притворот за Владимир Талески

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

taleski-1Денес Апелационен суд Скопје го потврди решението на кривичниот совет на Одделението за организиран криминал за осомничениот В.Т. кој е дел од предметот на СЈО во јавноста познат како „Транспортер“, а ја одби жалбата на осомничениот  против мерката куќен притвор.

Имено, кривичниот совет на Основен суд Скопје 1  –  Скопје денес исто така донесе и решение со кое мерката куќен притвор против осомничениот В.Т. се продолжува за 30 дена.

Препорачуваме

Партнери на Правдико