Продолжение на три седници на Собранието на Македонија | Правдико

Правдико

   

Продолжение на три седници на Собранието на Македонија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Македонскиот парламент денеска ќе ја продолжи петтата седница по што треба да следи продолжување и на осмата и на шестата седница. Во овие рамки е и точката заразрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски. До ова доаѓа по предлог на владатапоради вршење на должноста во несогласност со законот, непрофесионализам и ненавременост во дејствувањето.

Препорачуваме

Партнери на Правдико