Продолжува главната расправа за предметот од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“ | Правдико

Правдико

   

Продолжува главната расправа за предметот од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На денешната расправа се презентираат дел од материјалните докази на обвинителството, претходно селектирани од обвинителот, а по барање на одбараната. Ваквиот начин на презентација е со цел економичност на постапката, со оглед да истите докази веќе беа презентирани пред судењето да почне од почеток заради измена на судечкиот совет.

За главната расправа насрочени се повеќе термини во следниот период со цел да се даде поголем интензитет на судењето.

Партнери на Правдико