Продолжува комисиската расправа за буџетот за следната година | Правдико

Правдико

   

Продолжува комисиската расправа за буџетот за следната година

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ќе го одржи првото продолжение на расправата по Предлог – буџетот за 2016 година во второ читање.

komisiska-raspraashasashva-480x32020149259219-480x320
На дневен ред на седницата е и Предлог – законот за извршување на Буџетот за 2016 година, по скратена постапка во второ читање.

Во Собранието седници ќе одржат и комисиите за одбрана и безбедност, за политички систем и односи меѓу заедниците и за образование, наука и спорт.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико