Програмата за правосуден повторно проширена | Правдико

Правдико

   

Програмата за правосуден повторно проширена

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

584465_70582198Денеска (20.11.2014г.) Министерството за правда ја објави програмата за правосудниот испит која е дополнително проширена од програмата која беше објавена во месец октомври.

Новата програма содржи проширување на точките од  постоечките предмети, но исто така има проширување и во дополнителната литература.

Наместо 55 книги дополнителна литература како што беше предвидено во програмата од месец октомври, сега се предвидуваат дури 65 книги.

Новата програма можете да ја превземете ТУКА

–ПРАВДИКО–

Поврзани статии:

–  Нова програма за правосудниот испит со дополнителни 55 книги

– Адвокатски приправници и услов за полагање правосуден испит

– Новиот начин на полагање на правосудниот испит

– Новиот начин на полагање на правосудниот испит најверојатно од декември

Препорачуваме

Партнери на Правдико