Промена на началници на Петта управа, крим-полиција и внатрешна контрола | Правдико

Правдико

   

Промена на началници на Петта управа, крим-полиција и внатрешна контрола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за внатрешни работи започна со кадровски промени на раководните позиции. Од таму информираат дека вчера биле донесени неколку одлуки за разрешување на претходните и за именување на нови раководители.

На местото на досегашниот началник на Петтата управа во Управата за безбедност и контраразузнавање, Горан Грујовски, доаѓа Сашо Трајковски.

Разрешена е и помошник-министерката за внатрешна контрола Анета Станчевска, а на тоа место доаѓа Дејан Андонов, кој порано работел во овој сектор. Од началник на крим-полицијата е сменет Марјан Наковски, а на таа позиција е назначен Марјан Коцев, советник во кабинетот на министерот Спасовски.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико