Пронајден мртов рускиот амбасадор во Атина | Правдико

Правдико

   

Пронајден мртов рускиот амбасадор во Атина

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

nintchdbpict000293394969Грчката полиција извести дека амбасадорот на Русија во Атина е пронајден мртов во својата резиденција, но дека нема очигледни докази за борба пред смрта или за насилна смрт.

Вработен од конзулатот го нашол телото на 54-годишниот Андреј Маланин. Полицијата соопшти дека се уште се извршува увид и дека ќе има обдукција на телото. Покрај што немало знаци на насилство, полицијата информира дека немало знаци ниту обивање во резиденцијата.

Извор: 24 Вести

Партнери на Правдико