Пронајдена марихуана кај жена што била во посета на сопругот во затвор | Правдико

Правдико

   

Пронајдена марихуана кај жена што била во посета на сопругот во затвор

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 25-годишна штипјанка поднесена е кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Од МВР велат дека на 13 март годинава во затворот во Штип, при извршен преглед над пријавената, која била во посета на својот сопруг, кој бил на издржување казна затвор, биле пронајдена и одземена марихуана.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико