Пронајдена марихуана во автомобил, две лица приведени | Правдико

Правдико

   

Пронајдена марихуана во автомобил, две лица приведени

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи од Тетово, на локалниот пат што ги поврзува тетовските села Челопек и Стримница запреле патничко моторно возило „Фиат пунто“ со тетовски регистерски ознаки, а во возилото била пронајдена дргоа.

Како што соопштија од МВР возилото го управувал 32- годишниот С.Ч. од Желино, а во возилото се наоѓал и 28-годишниот Л.Ј. од истото село.

При преглед на возилото и лицата пронајдено е ќесе со марихуана, по што двете лица се приведени и задржани во полициска станица.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико