Пронајдена марихуана во Тетовско, приведени две лица | Правдико

Правдико

   

Пронајдена марихуана во Тетовско, приведени две лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Тетово пронашла марихуана при претсрес на возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски таблички.

Од МВР информираат дека Полициското одделение Камењане ги лишило од слобода Ј. З. (23) од Тетово и М. М. (30) од с. Џепчиште, Тетовско, затоа што при преглед кај нив и во возилото во кое се превезувале била пронајдена марихуана.

Лицата  биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од Министерството.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико