Пронајдени 120 насади канабис во Демирхисарско | Правдико

Правдико

   

Пронајдени 120 насади канабис во Демирхисарско

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицајци од Полициската станица Демир Хисар, вчера (10 мај), во демирхисарското село Боиште, во дворни места од напуштени и руинирани куќи откриле 120 насади марихуана.

Како што информираат од МВР, на локациите бил извршен увид по овластвање на јавен обвинител од Битола, при што стеблата и затекнатите предмети се подигнати за понатамошно вештачење.

*Фотографијата е илустрација, а не од конкретниот настан

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико