Пронајдени 170 килограми кокаин во Црното Море | Правдико

Правдико

   

Пронајдени 170 килограми кокаин во Црното Море

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Црното Море, во близина на градот Шабл, кај границата со Бугарија и Романија, беа пронајдени шест пакети со 170 килограми кокаин, рече министерот за внатрешни работи на Бугарија, Младен Маринов.

Кокаинот бил завиткан во водоотпорни пакети сместени во спасувачки појас, објави БТА.

Бугарските и романските власти работат на случајот од 5 април, а агенцијата вели дека поголемо количество кокаин е пронајден и во Романија.

Полицискиот надзор во областа Шабл е зајакнат.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико