Пронајдени 25 мигранти во автомобил кај Свети Николе | Правдико

Правдико

   

Пронајдени 25 мигранти во автомобил кај Свети Николе

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во автомобил кај с. Преод, Свети Николе, ноќеска биле пронајдени 25 мигранти од Авганистан и Пакистан. Возилото го управувал 24-годишен скопјанец, а со него имало и 20-годишна сопатничка од Скопје.

Сите биле приведени и предадени на полициски службеници во Полициската станица Свети Николе за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико